Preloader

Kurumsal Kimlik Hizmeti

Mockup Ajans Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, bir şirketin sahip olduğu imajını dışarıya nasıl yansıttığını gösteren işaretlerin toplamıdır. Bir firmanın, markanın ya da kurumun şirket içi ve şirket dışı duruşunu, davranışını kısacası imajını temsil eden kavramlar, şirketin kurumsal kimliğidir.

Başka bir ifadeyle anlatmak gerekirse, bir firmanın hem iç hem de dış dünyada görünen yüzü o firmanın kurumsal kimliğini yansıtır. Kurumsal kimlik sayesinde firmalarda oluşabilecek kimlik karmaşasının önüne geçilir. İyi kurgulanmış bir kurumsal kimlik müşterilerin, hitap edilen hedef kitlenin ya da diğer firmaların gözünde saygınlık kazandırır. Bunun dışında etkili ve akılda kalıcı şekilde tasarlanmış olan kurumsal kimlikler firmalar tarafından da özümsendiği için, müşteriler nezdinde firmaların prestijini artırarak, akıllarda daha fazla kalmalarını sağlar.

Kurumsal Kimlik Hizmeti Neleri Kapsar?

Kurumsal kimlik birçok öğeye sahiptir. Kurumsal kimliği oluşturan öğelere örnek vermek gerekirse; firmanın ürettiği ürünler ve bunların ambalajları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, firma çalışanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmanın bayrakları, defter, takvim ya da ajanda gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan öğeler olarak sıralayabiliriz.

Reklam & Banner Tasarımı

Reklamlarınız için Banner Tasarımı

Müşterilerinize ulaşmanız için en hızlı ve kısa yollardan biri de doğru banner tasarımlarıdır. Banner tasarımlarının firmayı ve ürünü iyi tanıtacak güçte ve tasarım açısından da yeterince ilgi çekici özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Tasarımın ilgi çekiciliği tıklanma sayısını doğrudan etkileyecek güce sahiptir. İnternet kullanıcıları platformlarda mesajı hızlı gösterecek pratikliğe ihtiyaç duyarlar. Örneğin, içeriğindeki animasyonlar nedeniyle ağır yüklenen bir banner tasarımı olası müşterilerinizi kaybetmenize yol açabilir. Potansiyel müşterilerinizi kaybetmemek için banner tasarımlarınızı iyi oluşturmanız gerekmektedir. Peki doğru banner tasarımı nasıl olmalıdır?

Doğru Banner Reklamları Nasıl Olmalıdır?

  • Doğru bir banner tasarımı web sitenizin niteliklerini, sitenizin hangi konuda olduğunu, logosunu en iyi şekilde vermelidir.
  • Tasarım, sitenizin hızına etki etmemelidir.
  • Banner, sayfada yer alan öğelerden daha çok dikkat çekmelidir.
  • Tasarımda renklerin dili doğru kullanılmalıdır.
  • Site tasarımı ve banner arasında uyumsuzluk olmamalıdır.
  • Banner kolay okunabilmeli, kafa karışıklığı yaratmamalıdır.
  • Tasarımlar kesinlikle özgün olmalıdır.
  • Ürün ve hizmetle ilgili yeterince detay içermelidir.
  • Modüllerle dinamikleştirilmeye uygun olmalıdır.

Landing Page

Landing Page

Özellikle dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak ve dijital dönüşümü arttırmak için belirli bir kitleye ulaşmak amacıyla ya da bir ürüne özel olarak tasarlanan sayfalara Landing Page ismi verilmektedir.

Landing Pagelerin ana amacı ziyaretçilere bir aksiyon aldırmaktır. Bu nedenle sayfa içerisinde form doldurma, üye yapma, doküman indirme, video izleme ve satın alma gibi geri dönüşüm sağlayan aksiyonlar yer almalıdır.

Başarılı Landing Page Özellikleri

Hız: Hız, dijital dünyada çok önemli bir faktördür. Sayfalar hızlı bir şekilde yüklenerek ziyaretçilere bu noktada vakit kaybettirmemelidir. Hızı etkileyen başlıca sorunlar, hatalı arayüz kodlamaları, sunucu sorunları, hatalı back-end kodlamaları, cacheleme işlemi yapılmaması, AMP kullanılmaması, yoğun içerik girişi olarak sıralanabilir.

Çalışmalarımız

Sıkça Sorulan Kurumsal Kimlik Soruları

Kurumsal kimlik, adından da anlaşılacağı üzere bir firma, kurum, vakıf ya da bu tip bir oluşumun hem şirket içinde hem de şirket dışındaki duruşunu temsil eden imajı, yani kimliğidir.
Firmanızın kurumsal kimlik tasarımına logo ile başlıyoruz. Kurumsal kimlik oluşturma süreci logo, kurumsal slogan, kartvizit, broşür, antetli kâğıt, katalog gibi tüm görsel yüzünü oluşturan reklam ve grafik tasarımı çalışmalarının tamamını kapsamaktadır. Bu aşamada önce renkleri belirlenerek logoya başlıyoruz ve diğer tanıtım araçlarına bu logo ve sloganları giydiriyoruz.
İşimizin en büyük kısmını en başta yani kreatif çalışmalarımızı ortaya koyduğumuz anda yapıyoruz. Materyaller bir bütünlük oluşturacağı için, tasarımların karakterini oturtup, daha sonra tüm materyallere aynı anlamı yansıtacak teknik çalışmaları uyguluyoruz. Yalnızca katalog çalışması yapıldığında bütçeler sayfa sayısı ve diğer ayrıntılara göre belirlenmekte.
Direkt olarak matbaa hizmeti sağlamıyoruz; fakat matbaa hizmeti sağlayan partnerlerle çalışıyoruz. Bir nevi danışmanlık hizmeti sunuyoruz diyebiliriz. Danışmanlık hizmeti kapsamında materyal bilgileri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz. Fiziki bir baskı sürecimiz olmasa da uygulama sürecinde destek oluyoruz.

Sıkça Sorulan Reklam & Banner Soruları

Sitemizin ilk izlenimi açısında banner tasarımı oldukça önem taşımaktadır. Girildiği anda göze hitap ederek sitemizi zenginleştiren banner tasarımları aynı zamanda ziyaretçilere kılavuzluk da etmektedir. Bununla birlikte tanıtmak istediğimiz konuyla ya da ürünle ilgili bilgi verme görevi üstlenen bannerlar, ziyaretçilerin ilgisini çekmek için sıklıkla kullanılan öğelerden biridir.
Bu konuya iki açıdan bakılabilir. Birincisi, banner tasarımlarında ortak bir dil kullanılması, tüketicinin karşısına farklı ebatlarda çıksa bile onun aynı ürün olduğunu anlaması yönünden önem taşımaktadır. Bu amaç doğrultusunda tasarımlarda ortalama %60-70’lik bir bütünlük olması gerekmektedir. İkinci olarak ise; tüketicilerin her mecrada farklı ürünler görmek istemelerinden kaynaklı olarak, hem boyutsal açıdan hem de mecranın içeriğine ve beklentilerine uygun olan çeşitli özelleştirmeler yapılabilir.
İyi bir banner tasarımının yolu, web sitenizin özelliklerini ve konusunu en iyi şekilde yansıtacak olan bir tasarımdan geçmektedir. Sitenizdeki bannerlar sitenizi yavaşlatmamalı, diğer öğeler arasında kalmadan ön plana çıkabilmek için etkileyici bir duruşa sahip olmalıdır. Etkili bir banner tasarımı oluşturmada renkler büyük önem taşımaktadır. Logonuzda kullandığınız renkleri banner tasarımınızda da kullandığınızda müşterileriniz için akılda kalıcı bir tasarım yapmış olursunuz. Kullandığınız renkler aynı zamanda bağlı olduğunuz sektörü de temsil etmelidir. Kolay okunur ve anlaşılır olması gereken banner tasarımlarınız sunduğunuz ürün ya da hizmet ile ilgili detaylı bilgi verebilecek düzeyde olmalıdır. Sadeliğin ön planda tutulduğu tasarımlarda etkili olabilmek için “satın al, şimdi yükle, şimdi indir, şimdi başlat” gibi net bir çağrı olmalıdır. Tasarımlarınızda güvenilir bir marka imajı yaratmalı, çok fazla renk kullanımından kaçınmalı, kullanacağınız fontların okunabilir olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarına hitap ederek hedef kitlenize uygun bir tasarım ve dil kullanmalısınız.
Hareketli bannerlar birden çok mesajın verileceği durumlarda çok daha efektif olarak kullanılmaya uygundur. Bazı bannerın boyutları çok küçük olduğundan dolayı birden fazla mesaj iletememektedir. Bundan dolayı birden çok ekranlı ve hareketli bannerlar tercih edilerek estetik açıdan çok daha hoş bir görüntü yakalanırken, aynı zamanda birçok mesaj kolayca iletilebilir.

Sıkça Sorulan Landing Page Soruları

Ürününüz veya hizmetiniz ile ilgili reklam çıkmak için daha verimli dönüş alabilmenin yolu landing page tasarımı yaptırmaktır. Landing page tasarımınızda kampanya veya sloganınız, içeriğiniz kısa ve öz olarak anlatılır, kullanıcının direk sizinle iletişime geçebileceği form entegrasyonu bulunur.
Landing page tasarımının içeriğine bağlı olarak tasarlanan sayfanın uzunluğu, işlevselliğbelirlenmesindeki i ve form yapısı fiyatların önemli unsurlardır.
Ürün veya hizmetin içeriği analiz edilerek hedef kitle göz önünde bulundurulup tasarım çıkartılır. Çıkarılan tasarım google standartlarında kodlanarak yayına alınır.
Dijital reklam kampanyalarınızdaki PPC (Pay Per Click) yani tıklama başına maliyet için özel olarak tasarlanmış landing page’lerdir. Her kampanya ayrı bir landing page tasarımı gerektirir.